تبلیغات
فرهنگ و هنر کردستان - سینماگران کردستان در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درخشیدند
 سینماگران کردستان در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درخشیدند ...

سینماگران کردستان در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درخشیدند

برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. در این مراسم كه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور سینمایی و جمعی از هنرمندان و فیلمسازان جوان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد؛ برگزیدگان به شرح ذیل اعلام شد:...

سینماگران کردستان در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درخشیدند

برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. در این مراسم كه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور سینمایی و جمعی از هنرمندان و فیلمسازان جوان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد؛ برگزیدگان به شرح ذیل اعلام شد:

برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. در این مراسم كه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور سینمایی و جمعی از هنرمندان و فیلمسازان جوان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد؛ برگزیدگان به شرح ذیل اعلام شد: بخش بین‌الملل: جایزه در جستجوی حقیقت: "سوزن بان" ساخته آشیش پاندی از هندوستان و "نزدیك‌تر از نفس" ساخته پریوش نظریه از ایران. جایزه بزرگ: "الا" ساخته‌ی‌ سیلوانا آگیر از انگلستان داستانی: "وظیفه" ساخته "ولا تراندافیر" از رومانی تجربی: "بومرنگ" ساخته داریوش غریب‌زاده از ایران انیمیشن: "كشتی" ساخته‌ی "گرژ گورژ یونا كتبس" از لهستان و "عروسك گمشده" ساخته معین صمدی از ایران. مستند: "جایی تمام عیار" ساخته الناز ولودكو از روسیه و لوح تقدیر به "فوك" و "شكسپیر" ساخته گئون كیم از كره‌ی جنوبی. بخش ملل مسلمان: "نیمه دیگر من" ساخته‌ی جاسنین تافل از لهستان آسیا پاسفیك: "وظیفه پسر" ساخته نیمریك بیرنازارف از قرقیزستان و لوح تقدیر به "سفر" ساخته میشل پاولو از نروژ بخش مسابقه سینمای جوان: فیلمنامه یا تحقیق: "نصیر درویشونه" برای تحقیق فیلم مستند "گورستان بی‌نام" از بندر انزلی. كارگردانی: ‌دیپلم افتخار به فرشته هوشمندی فتوت برای فیلم داستانی "صبر كن هوا روشن بشه" از تهران. تصویربرداری: ‌مسعود امینی تیرانی برای فیلم داستانی "صبر كن هوا روشن بشه از تهران" و دیپلم افتخار به رضا عرفانی برای فیلم مستند "دفینه از تهران". بخش مستند: رضا عرفانی و حسین راستی برای فیلم "دفینه از تهران" و دو دیپلم افتخار به فیلم‌های "شهر ما خانه ما" ساخته علی جعفری از اراك و "هزار دختر هاجر" ساخته فاطمه حیدری از شهر كرد. بخش داستانی: ‌دو دیپلم افتخار به فیلم‌های "شب روز برفی" ساخته دانش و بابك صلواتی از سنندج و "صبر كن هوا روشن بشه" ساخته فرشته هوشمندی فتوت از تهران. بخش تجربی: دیپلم افتخار به سعید بناء برای فیلم داستانی "قالی جادویی" ازتهران. بخش پویانمایی: "در خانه ما" ساخته مریم كشكولی نیا از تهران و دیپلم افتخار به "هزار و یك شب" ساخته هدی مسعودی از تهران. مجری طرح: مشتركا به انجمن سینمای جوانان ایران دفاتر تهران و كاشان. در بخش مسابقه سینمای جوان: هیات داوران در بخش‌های كارگردانی، تدوین و فیلم داستانی و تجربی مشخص و فیلمی را شایسته دریافت تندیس ندانست. بخش مسابقه نگاه ملی: تحقیق و پژوهش: پیروز كلانتری برای فیلم مستند "تهران چند درجه ریشتر" از تهران. فیلمنامه: روح‌اله مسرور برای فیلم داستانی "بوق" از تهران و دیپلم افتخار به آیدا پناهنده برای فیلم داستانی "روشنایی‌های شهر" از تهران. مستند: "سیانوزه" ساخته رخساره قائم مقامی از تهران و دو دیپلم افتخار به حامد خسروی برای فیلم "ترانه اندوهگین كوهستان" از بندر انزلی و بیژن زمان پیرا برای فیلم "طلای سفید" از سنندج. تجربی: "تناوب" ساخته مهدی فرد قادری از نیشابور و دو دیپلم افتخار به امیر زبان ‌آور و شهرزاد داستانی برای فیلم فاجعه 61200 از تهران و اسفندیار تركمنی راد برای فیلم "حیاكمردان نامی" از تهران. پویانمایی: "قفس" ساخته وحید نصیریان از تهران و دو دیپلم افتخار به امیر سحرخیز برای فیلم "آلامه" از تهران و معین صمدی برای فیلم "عروسك گمشده" از تهران. داستانی: "خواب سرد" ساخته پیمان نهان قدرتی از تهران و دو دیپلم افتخار به محمد صوفی‌آبادی برای فیلم "روی خط" از تهران و بیژن میرباقری برای فیلم "زیر پلك" از تهران. بخش مسابقه ویژه میراث نبوی: "چاوش" ساخته فرخ حنیفه‌نژاد زیبایی از مشهد چشم انداز سرزمین زیبایی ما: "ماه اردلان" ساخته امید راست‌بین از سنندج، "عبور از خط زرد" ساخته محمدرضا باغبانی از سنندج و لوح تقدیر به خاطر تلاش در برگزاری هر چه با شكوه‌تر هفتمین جشنواره منطقه‌یی سینمای جوان مشتركا به دفاتر انجمن سینمای جوان اهواز، خرم‌آباد، سنندج و قزوین. بخش یونیكا: "زندگی و دیگر هیچ" ساخته روح اله مولوی ، "یك روز یك مرد" ساخته نقی نعمتی، "یك جرعه آب" ساخته احمد ارجمند، "فرش چوب" ساخته عبدالرحمن میرانی و انجمن سینمای جوانان ایرانی دفتر زاهدان به عنوان دفتر فعال در این بخش شناخته شد. بخش جنبی پایگاه خبری فیلم كوتاه تهران: در آستانه ساخته علی بیات به عنوان بهترین فیلم داستانی، "سیانوزه" ساخته رخساره قائم مقامی به عنوان بهترین مستند و "گرسنگی كشیدن در شكم نهنگ" ساخته مهدی زرین قلم به عنوان بهترین پویانمایی شناخته شدند و هیات داوران این بخش متشكل از مهناز افضلی، محمد شیروانی و رضا بهرامی‌نژاد جایزه خود را به عباس فتحی برای مجموعه تصویربرداری‌هایش اهداء كردند. انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران: "روی خط" ساخته محمد صوفی، "ترانه اندوهگین كوهستان" ساخته حامد خسروی و لوح افتخار به "حقیقت مجازی رویاهای از دست رفته و جنگ ساز". مركز فروش پارسیان: "باغ آرزو" ساخته جمشید بایرامی. انجمن صنفی فیلم كوتاه: "عشق وپلاستیك" ساخته لیلی خلیل‌زاده، "بارش شهابی" ساخته ماكان آشوری و اشكان اشكانی برای مجموعه آثار فیلمبرداری شد. داوران دانشجویی: "نزدیك‌تر از نفس" ساخته پریوش نظریه. پاكسازی میادین مین: "راه ناتمام" ساخته شاهین تقی خانی. 40 چراغ: "تنگ خالی ماهی" ساخته عاطفه خادم الرضا، "خواب سرد" ساخته پیمان نهان قدرتی و "سیانوزه" ساخته رخساره قائم مقامی. بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس: "عبور از لایه‌ها" ساخته جلال محمدی، "غریبه" ساخته محمد مفیدی، "فصل كوچ" ساخته عبدالستار كاكایی، "تا همیشه" ساخته مرتضی منوری، "جنگ ناآرام" ساخته علی محمد قاسمی، "نگذار دلت بمیرد" ساخته پیام زین العابدین، "پرسش یك پاسخ" ساخته كاوه قهرمان و "نماهنگ پدر" ساخته امیر حسین ندایی. در این جشنواره فیلم "تنگ خالی ماهی" ساخته‌ی عاطفه خادم الرضا به‌عنوان فیلم برگزیده تماشاگران انتخاب شد.

منبع خبر : سینمای ما


نوشته شده توسط hamid hamidi در سه شنبه 29 آبان 1386 و ساعت 10:11 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ اولین شعر نو فارسی / ابوالقاسم لاهوتی کرمانشاهی
+ کردها در مصر
+ آموزش زبان کردی در بوکان
+ نمایشگاه عکس رسانه ای " هه ناسه "
+ " نظامی گنجوی " و عشق به مادری کرد نژاد
+ ملکه زیبایی 2012 کردستان
+ زندگینامه دوبلور کرمانشاهی استاد منوچهر اسماعیلی
+ از خوانندگی تا پزشکی، از گویندگی تا سیاست در گفتگویی با عمر دزه ای
+ گفتگو با استاد مظهر خالقی
+ پر کاربردترین اسامی در میان کردها در سال 89
+ زندگینامه دو بازیگر کرد سریال ستایش
+ پژوهشی در تاریخ و فرهنگ كُردهای چهاردولی
+ عالی‌ترین درجه هنری موسیقی ایران به دو هنرمند کرد اعطا شد
+ بزرگداشت عبدالله ابریشمی پژوهشگر تاریخ قوم كرد
+ حسام الدین لرنژاد: دیگر ترانه های مذهبی نمی خوانم
+ ساخت جدید ترین فیلم ماهسون در استانبول و دیاربکر
+ بیله دمیرتاش، ستاره کرد در سینمای دنیا
+ نویسنده نامدارآلمانی کردتبارشیرکو فتاح:
+ گزارش كوردنیوز از موفقیت فیلمساز كردستانی
+ آلبوم شهر خاموش کلهر برای حلبچه
+ آراء هیات داوران هفتمین جشنواره تئاتر کردی
+ محمد اوزون نویسنده و رمان نویس مشهور کردستان ترکیه: آثار و فعالیتها
+ معرفی صدا و سیمای کردستان
+ گزارشی از کنسرت بی سابقه شوالیه آواز ایران
+ تصاویری از تاریخ و فرهنگ کردستان
+ گزارش تصویری از حضور شجریان در کردستان عراق
+ «دارین زانیار» پاپ استاری با صدای سحرآمیز
+ گفت‌وگو با ابراهیم سعیدی كارگردان مستند بلند همه مادران من
+ بابك امینی در سینه فونداسیون جشنواره بین‌المللی كن
+ آلبوم موسیقی کردی "دیلان" منتشر شد.

صفحات :